ברוכים הבאים לאתר “הצילו את חוף זבולון”

נ – י – צ – ח – ו – ן ! ! !

בית המשפט ביטל את ההיתר לטיילת שלב ב’ וחייב את העירייה בהוצאות המשפט בסך 30,000!

כל הכבוד לכל מי שתרם מזמנו!

המטה למאבק על חוף זבולון

 

העבודות על טיילת הרצליה שלב ב’ בחוף זבולון החלו.  חשוב להבין שבניגוד לטיילת הדרומית ליד המרינה (המקסימה!), חופ דבוש וחוף זבולון אינם מוגנים ע”י שוברי גלים והרבה יותר צרים. יש 3 סיבות להתנגדויות לתוכנית:

  1. רחבה מידי!  טיילת של 7-17 מ’ על חוף שרוחבו בין 20-35 מ’ מוחקת כמעט חצי מהמקום הפנוי.  יש מקומות שישארו פחות מ-5 מ’ חול יבש בין הטיילת לים!  (ראו: החוף החדש).
  2. נזק סביבתי בלתי הפיך!  בדיוק כמו בחופים אחרים בארץ, יציקת בטון על פני החוף תגרום לגריפה גדולה של חולות, ובסופו של דבר ייעלם לגמרי שאר החוף.  (ראו את הדוח ובמיוחד את התמונות בסופו)
  3. בקושי חוקי!  העירייה בעצם אישרה בעצמה את התוכנית משלה, בלי להתייעץ עם גופים ארציים ומומחי הסביבה כמו שדרוש.  לא בוצע שום תסקיר סביבתי כדי לברר את הנזקים שייגרמו לחוף כתוצאה מהבנייה.

אנחנו דורשים לביטול מיידי של התוכנית הנוכחית, ולשיקום הנזק שנגרם עד עכשיו.  תוכנית חדשה צריכה לעבור את כל הערוצים הרגילים, להתאים לרוחב החוף, ולהיבנה בצורה שתקטין את הנזק העתידי לסביבה.

חדשים פה?  ראו את הדף החוף חדש כדי להבין במה מדובר, לחתום על העצומה, ולבקר בדף הפייסבוק שלנו לעדכונים יומיים.  עזרו לנו להציל את חוף זבולון!

Share
פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.