אז מהו רוחב החוף?

העירייה אומרת שגם אחרי בניית הטיילת יישאר הרבה חול. לפי טענתם, רוחב החוף הוא 65 מ’.  אנחנו אומרים 20 מ’.  אז מישהו פה משקר… נציג פה את כל העובדות שמצאנו בעניין ונתן לכם הקהל להחליט.

טענות העירייה

במצגת של העירייה, יש בדף 2 את התמונה הבאה, בה החוף מול מלון דניאל מדוד כ- 55 מ’, מול מלון אוקיינוס 65 מ’, ומול מגדל הצוק, 40 מ’.

גם בקליפ הבא, שומעים את ראש העיר יעל גרמן אומרת “קודם כל בוא נתחיל מהעובדה הלא עובדתית שרוחב החוף הוא 18 מ’. לי ידוע שרוחב החוף נע בין 35 ל-75 מ’.”  “אנחנו מדדנו את חוף, במקום הצר ביותר הוא 35, ובמקום הרחב ביותר 75, ובין זה לבין זה יש 55 ו-45 (מטר).”

(07.08.2012) איקולייף עם מיכל כספי

(את הראיון המלא יש לשמוע פה)

המציאות

קודם כל גלשנו לאתר האינטרנט של העירייה, בו מופיע כלי למדוד מרחקים מצילום אוויר מ-2011.  מדדנו את אותו הקטע ליד מלון אוקיינוס, וכמו שאתם רואים, קיבלנו תוצאה של 18.81 מ’ מהחול היבש עד לצוק.

אפילו באתר של החברה לפיתוח התיירות בע”מ, שבבעלות עיריית הרצליה, פה רואים את התמונה הבאה שלפיה רוחבו של חוף זבולון הוא 20 מטר בלבד!  (הדגשנו קצת את הקטע של זבולון…)

טיילת החוף בהרצליה לפי החברה לפיתוח התיירות בע”מ

בנוסף, בתמונה הבאה צילום של סיכום פגישה של החברה לפיתוח.  כאן רואים שגם במפגשים פנימיים של החברה, הם יודעים את האמת.  “רוחב החוף במקטע זה של הטיילת בעייתי היות והוא צר מאוד ביחס לשלב א’.  רוחבו נע בין 20 ל-40 מטר“.  (כמובן שה-40 מטר הוא בחלק המחבר לטיילת הדרומית).

אבל מעבר לזה, רצינו לסגור את העניין הזה אחת ולתמיד.  לא צריך תקציב של 16 מיליון ש”ח, רק מד מטר  של 50 ש”ח.  תראו בעצמכם:

סיכום:

מקום: טענת עירייה הרצליה: בפועל:
מול מלון דניאל 55 מ’ 19.5 מ’
מול מלון אוקיינוס 65 מ’ 22 מ’

אז מה דעתכם בעניין רוחב החוף?  למי אתם מאמינים בעניין הזה?

עדכון: אפשר למדוד את החוף בעצמך על המחשב בעזרת המפה האינטראקטיבית שלנו.  פשוט תלחצו על כפתור “הוספת סרגל מדידה”, ותזיזו את האייקון שמופיע כדי למדוד.  (אפשר גם לעלות את המפה עם מדידות מראש).

Share
פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.